ՀՀ նախագահը նոր նշանակումներ է արել զինված ուժերում
Հայաստանի Հանրապետության նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել զինված ուժերում մի շարք նշանակումների վերաբերյալ:
Նվեր Մարտիրոսյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության օպերատիվ վարչության պետ:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Գարիկ Մովսեսյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության զորքերի պետ-վարչության պետ:
Արմեն Առուշանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետ:
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետի առաջին տեղակալ է նշանակվել  Ալբերտ  Բաղդադյանը:

Президент Республики Армения произвел новые назначения в Вооруженных Силах
Как сообщает Infoport.am, Нвер Мартиросян назначен начальником оперативного отдела оперативного управления Генштаба Вооруженных сил РА.
Другим указом президента Гарик Мовсесян назначен начальником Государственного управления войск противовоздушной обороны Вооруженных сил Республики Армения.
Армен Арушанян назначен начальником Государственного управления инженерных войск Вооруженных Сил Республики Армения.
Альберт Багдадян назначен первым заместителем начальника Главного оперативного управления Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Армения.