«ՌՀԱ»-ի ղեկավարը պատմել է Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված երեխաների համար նախագծի մասին
«Ռուսական հումանիտար առաքելությունը» (ՌՀԱ) նախատեսում է Հայաստանում Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված 7-ից 13 տարեկան երեխաների սոցիալական վերականգնման նախագիծ գործարկել։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում ասել է կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Շևչուկը։
«Մենք հիմա նախագիծ ենք ծրագրում Հայաստանում՝ Ղարաբաղից տեղահանված երեխաների հետ աշխատելու համար»,- ասել է նա:
Ըստ Շևչուկի, նախագիծն ուղղված է լինելու 7-ից 13 տարեկան երեխաների սոցիալական վերականգնմանը։
«Մենք ընթացքի մեջ ենք, բայց, կարծում եմ, մոտ ենք նրան, որ շուտով կհայտարարենք գործարկման 100 տոկոսով պատրաստ լինելու մասին»,- հավելել է գլխավոր տնօրենը։
Անցյալ հոկտեմբերին ՌՀԱ-ն մարդասիրական օգնություն էր հասցրել Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանվածներին: Շևչուկը նշել է, որ կազմակերպությունը նախատեսում է շարունակել այս ուղղությամբ աշխատանքը։

Глава «Русской гуманитарной миссии рассказал о планах запустить проект для детей-переселенцев из Нагорного Карабаха
«Русская гуманитарная миссия» (РГМ) планирует запустить в Армении проект по социальной реабилитации детей-переселенцев из Нагорного Карабаха в возрасте от 7 до 13 лет. Об этом в интервью ТАСС рассказал генеральный директор организации Сергей Шевчук.
«Сейчас мы планируем в Армении проект по работе с детьми-переселенцами из Карабаха», - сказал он.
По его словам, проект будет направлен на социальную реабилитацию детей в возрасте от 7 до 13 лет.
«Мы в процессе, но, думаю, близки к тому, что скоро объявим о 100-процентной готовности к запуску», - добавил гендиректор.
В октябре прошлого года РГМ доставляла переселенцам из Нагорного Карабаха гуманитарную помощь. Шевчук отметил, что организация планирует продолжить работу в этом направлении.