Հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է խնդիրների կատարումը Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունից:
՛՛Պահպանվում է Բաքվի հետ շարունակական փոխգործակցությունը
եւ Ստեփանակերտի կողմից ՝ ուղղված արյունահեղության կանխմանը, անվտանգության ապահովմանը եւ խաղաղ բնակչության նկատմամբ մարդասիրական իրավունքի նորմերի պահպանմանը:
Ի կատարումն ռազմական գործողությունների դադարեցման մասին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ՝ Ղարաբաղի զինված կազմավորումների կողմից շարունակվել է սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի հանձնումը ռուս խաղաղապահների վերահսկողության ներքո: Սեպտեմբերի 29-ի դրությամբ հանձնվել է ՝ 16 միավոր զրահատեխնիկա, 21 միավոր ավտոմոբիլային տեխնիկա, 7 միավոր ՀՕՊ միջոցներ, 48 միավոր դաշտային հրետանային հրանոթ, ՀԿՌՀ և ականանետեր, ավելի քան 4,8 հազար միավոր հրաձգային զենք, հակատանկային միջոցներ և MZRK, մոտ 3 միլիոն զինամթերք՛՛,-ասված է ՌԴ ՊՆ տեղեկագրում:

Нарушений режима прекращения огня не зафиксировано: МО РФ
Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха. Поддерживается непрерывное взаимодействие с Баку
и Степанакертом, направленное на недопущение кровопролития, обеспечение безопасности и соблюдение норм гуманитарного права в отношении мирного населения. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 29 сентября 2023 г.).
Во исполнение достигнутых договоренностей о прекращении боевых действий вооруженными формированиями Карабаха продолжена сдача вооружения и военной техники под контролем российских миротворцев. На 29 сентября сдано: 16 единиц бронетехники, 21 единица автомобильной техники, семь единиц средств ПВО, 48 единиц орудий полевой артиллерии, РСЗО и минометов, более 4,8 тыс. единиц стрелкового оружия, противотанковых средств и ПЗРК, около 3 млн боеприпасов'',-отмечается в бюллетене.