Կարմիր խաչի միջոցով 10 բուժառու ԼՂ-ից Հայաստան է տեղափոխվել
Այսօր՝ սեպտեմբերի 7-ին, ԼՂ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 10 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
««Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 28 երեխա, 5-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 91 հիվանդ, 4 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 2-ը՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում»,- ասված է ԼՂ առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։

10 пациентов из Арцаха доставлены в специализированные медицинские центры Армении
При посредничестве и сопровождении МККК 10 пациентов ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Арцаха вместе с сопровождающими доставлены в специализированные медицинские центры Армении, для получения неотложной специализированной медпомощи. Об этом говорится в заявлении, распространенном Минздравом Арцаха.
На данный момент стационарное лечение в медобъединении «Аревик» получают 28 детей.
В ЗАО «Республиканский медицинский центр» стационарное лечение получает 91 больной, 4 человека находятся в отделении реанимации, 2 из них в крайне тяжелом состоянии.