Նոյեմբեր և դեկտեմբեր ամիսներին  ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին կհատկացվի նաև 50 հազարական դրամ․ Փաշինյան
Նոյեմբեր և դեկտեմբեր ամիսներին ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին կհատկացվի նաև 50 հազարական դրամ․ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ Ֆինանսական աջակցության նոր  ծրագիր կլինի ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածների համար
«Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր քույրերի եւ եղբայրների համար սկսում ենք առաջնահերթ ծախսերը հոգալու ֆինանսական աջակցության նոր ծրագիր:
Նոյեմբեր եւ դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում բացի բնակության եւ կոմունալ ծախսերի համար նախատեսված գումարներից, պետական բյուջեից յուրաքանչյուրին կհատկացվի 50 հազարական դրամ: Բացառություն կլինեն այն անձիք եւ նրանց ընտանիքի անդամները, ովքեր ունեն բանկային հաշիվների որոշակի շեմը գերազանցող մնացորդներ, բնակվում են պետության հատկացրած կացարաններում կամ գտնվում են պետության խնամքի ներքո:
Այսօր Հումանիտար կենտրոնի ժամը 16:00 եթերում մանրամասները կներկայացնի փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը:
Առաջիկա օրերին կսկսենք Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր քույրերի եւ եղբայրների բնակարանային ապահովման երկարաժամկետ աջակցության հարցերի քննարկումները, որոնք առավելագույնս համադրված կլինեն ՀՀ քաղաքացիների համար նախատեսվող նմանատիպ ծրագրերի հետ:
Հ.Գ. Հույս ունեմ՝ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր գործունակ քույրերն ու եղբայրները առաջիկա երկու ամսվա ընթացքում Հայաստանում աշխատանք կգտնեն: Կառավարությունն, իհարկե, հնարավոր միջոցներով այս հարցում եւս կաջակցի նրանց»,- գրել է նա:

Пашинян пообещал беженцам из Нагорного Карабаха дополнительную помощь
Для наших братьев и сестер, вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, мы запускаем новую программу финансовой помощи с целью покрытия первоочередных расходов. Об этом сообщил премьер-министра РА Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
«В течение ноября и декабря, кроме средств, предусмотренных на проживание и коммунальные расходы, из госбюджета каждому будет выделено по 50 тысяч драмов. Исключением станут лица и члены их семей, которые имеют остатки на банковских счетах, превышающие определенный порог, проживают в предоставленных государством убежищах или находятся на попечении государства. Сегодня в 16:00 в эфире гуманитарного центра подробности представит вице-премьер Тигран Хачатрян. В ближайшие дни мы начнем обсуждение вопросов долгосрочной поддержки жилищного обеспечения наших братьев и сестер, вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, которые будут максимально сочетаться с аналогичными программами для граждан Армении.
P.S. Надеюсь, что наши дееспособные братья и сестры, вынужденные переселенцы из Нагорного Карабаха, в ближайшие два месяца найдут работу в Армении. Правительство, конечно, возможными мерами в этом вопросе также будет содействовать», - отмечается в записи.
Таким образом, получается, что те граждане, которые понадеялись на государство и поселились в предоставленном жилье, денег не получат, а те, кто за свои средства арендовал жилье, получат. Кроме того, замечание о банковском остатке также вызваает вопросы.