Արցախի նախագահը շնորհավորել է աշխարհահռչակ երկրաբան Գրիգորի Գաբրիելյանցի 88-ամյակը
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է անվանի գիտնական ԽՍՀՄ վերջին երկրաբանության նախարար Գրիգորի Գաբրիելյանցի 88-ամյակը:
Նախագահի ուղերձում, մասնավորապես ասված է. "Այսօր անվանի երկրաբան, բարեգործ, գիտնական, ԱՀ նախագահի պետական խորհրդական ու Արցախի նվիրյալ զավակ Գրիգորի Արկադիի Գաբրիելյանցի ծննդյան 88-ամյակն է. մարդ, ով արժանիորեն վայելում է բոլորիս սերն ու հարգանքը։
Արդեն երկար տարիներ է, ինչ Գրիգորի Գաբրիելյանցն ապրում ու աշխատում է Արցախում՝ անմնացորդ ու անշահախնդիր կերպով ծառայելով հայրենի երկրին ու հարազատ ժողովրդին, իր հարուստ փորձն ու գիտելիքները, հնարավորություններն ու կարողություններն ի նպաստ բերելով Արցախի զարգացման գործին։
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Գրիգորի Արկադիին հիշարժան օրվա կապակցությամբ և մաղթում քաջառողջություն, անսպառ ջանք ու եռանդ՝ շարունակելու իր ազգանպաստ ու հայրենանվեր գործունեությունը"։

Президент Арцаха поздравил с 88-летием всемирно известного ученого Григория Габриелянца
Президент Арцаха Араик Арутюнян поздравил с 88-летием известного ученого, последнего министра геологии СССР Григория Габриелянца․
В поздравительном послании президента Арцаха, в частности, говорится: "Сегодня исполняется 88 лет известному геологу, благотворителю, ученому, государственному советнику Президента Республики Арцах, преданному сыну Арцаха Григорию Аркадьевичу Габриелянцу, который пользуется заслуженным почетом и уважением у всех нас.
Уже много лет Григорий Габриелянц живет и работает в Арцахе, служит бескорыстно и самоотверженно родной стране и народу, используя при этом свой богатый опыт и знания, возможности и умения в деле развития Арцаха.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Григория Аркадьевича с памятным днем. Желаю ему крепкого здоровья, неиссякаемой энергии и жизненных сил для продолжения его патриотической деятельности".