Ավարտվում է խաղաղապահ զորախմբի անձնակազմի ռոտացիան, ինչպես նաև սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի առաքումը Ռուսաստանի Դաշնություն. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից շարունակվում է առաջադրանքների կատարումը Ադրբեջանի Հանրապետության ՛՛Ղարաբաղյան տնտեսական շրջանի տարածքում՛՛ (չակերտները-խմբ.): Պահպանվում է Բաքվի հետ շարունակական փոխգործակցությունը՝ ուղղված արյունահեղություն թույլ չտալուն, անվտանգության ապահովմանը և խաղաղ բնակչության նկատմամբ մարդասիրական իրավունքի նորմերի պահպանմանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
Ավարտվում է խաղաղապահ զորախմբի անձնակազմի ռոտացիան, ինչպես նաև սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի առաքումը Ռուսաստանի Դաշնություն՝ պլանային վերանորոգման համար:
Ադրբեջանի և ՛՛Ղարաբաղյան տնտեսական շրջանի՛՛ համատեղ խումբը՝ ՌՈՑԻԿԿ-ի զինծառայողների ուղեկցությամբ, շարունակում է դեպի բնակավայրեր էլեկտրաէներգիայի մատակարարման վերականգնման աշխատանքները՛՛,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Завершается ротация личного состава миротворческого контингента, а также отправка вооружения и военной техники в РФ для проведения планового ремонта: МО РФ
Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Карабахского экономического района Азербайджанской Республики (далее – КЭР). Поддерживается непрерывное взаимодействие с Баку, направленное на недопущение кровопролития, обеспечение безопасности и соблюдение норм гуманитарного права в отношении мирного населения. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности Российского миротворческого контингента в зоне Карабахского экономического района Азербайджанской Республики (на 31 октября 2023 г.).
Завершается ротация личного состава миротворческого контингента, а также отправка вооружения и военной техники в Российскую Федерацию для проведения планового ремонта.
Совместной группой Азербайджана и КЭР в сопровождении военнослужащих РМК продолжаются работы по восстановлению подачи электроэнергии в населенные пункты'',-отмечается в бюллетене.