Արցախում բենզինի պահեստի պայթյունի տարածքից հայտնաբերվել է 170 աճյուն և մասունք
Արցախում բենզինի պահեստի պայթյունի տարածքից հայտնաբերվել և դատաբժշկական փորձաքննության բյուրո է տեղափոխվել ընդհանուր 170 աճյուն և մասունք, իսկ անձնական իրերը` օպերատիվ շտաբ։Տեղեկությունը հայտնում են ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
Աճյուններն ու մասունքները կտեղափոխվեն Հայաստանի Հանրապետություն` ԴՆԹ միջոցով ինքնությունները պարզելու համար։
Փրկարարական խմբերը շարունակում են իրականացնել որոնումները։
Հիշեցնենք` սեպտեմբերի 25-ին Ստեփանակերտի մոտակայքում գտնվող բենզինի պահեստում տեղի ունեցավ ուժեղ պայթյուն, որի հետևանքով բազմաթիվ մարդիկ մահացան։
Արցախի բուժհաստատություններից Հայաստան տեղափոխվել է 349 բուժառու, և նրանց մեծ մասը ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում են գտնվում։ Հաստատված մահերի թիվը 76 է (6 բուժառու մահացել է Հայաստանում-խմբ.):

На месте взрыва топливного резервуара под Степанакертом обнаружены 170 останков и фрагментов останков
На месте происшедшего вечером 25 сентября взрыва топливного резервуара под Степанакертом продолжаются поисковые работы. Об этом  сообщили в ГСЧС МВД Арцаха.
До сих пор было обнаружено и доставлено в Бюро судебно-медицинской экспертизы 170 останков и фрагментов тел, а личные вещи доставлены в оперативный штаб.
Останки и фрагменты останков будут перевезены в Республику Армения для выяснения личности с помощью ДНК-экспертизы.