Արցախի ԱԳ նախարարն ընդունել է Լեմկինի անվան ցեղասպանության կանխարգելման ինստիտուտի համահիմնադիրին և Արգենտինայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին
Մայիսի 3-ին Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Սերգեյ Ղազարյանն ընդունել է Լեմկինի անվան ցեղասպանության կանխարգելման ինստիտուտի համահիմնադիր, իրավաբան Իռեն Վիկտորիա Մասիմինոյին և Արգենտինայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ Լուսիանա Մինասյանին ու Էդուարդո Կոստանյանին։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով առաջացած հումանիտար ճգնաժամին առնչվող հարցեր

МИД Арцаха принял соучредителя Института по предотвращению геноцидов им. Лемкина Ирен Викторию Массимино и представителей армянской общины Аргентины
3 мая министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян принял соучредителя Института по предотвращению геноцидов им. Лемкина, юриста Ирен Викторию Массимино и представителей армянской общины Аргентины Лусиану Минасян и Эдуардо Костаньяна.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, связанные с гуманитарным кризисом, возникшим вследствие блокады Арцаха Азербайджаном.