Արայիկ Հարությունյանը պատասխանել է Ալիևի հոխորտանքներին
Արցախի նախկին վարչապետ, "Ազատ Հայրենիք" կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը անդրադարձել է Իլհամ Ալիևի "Վակդայ" ակումբում հնչեցրած հոխորտանքներին։
Իր ֆեյսբուքյան էջում Հարությունյանը մասնավորապես նշել է․ "Միջազգային համաժողովում Ալիևը հոխորտում է, որ Արցախի ժողովուրդ գոյություն չունի։
Որպես Արցախի առաջատար քաղաքական ուժի ղեկավար՝ հայտարարում եմ, որ մեր հարևան արհեստական պետության ազգաբնակչության ինքնահռչակ «առաջնորդի» գոյության փաստը Արցախի ժողովուրդը վաղուց է մերժել:
Այո՛, Անկախ Արցախի հերոս ժողովուրդը Ադրբեջանի կազմում երբեք գոյություն ունենալ չի կարող, իսկ բոլոր նրանք, ովքեր կփորձեն վիրավորել նրա արժանապատվությունը, խաթարել նրա անդորրը, որպես դիակ` կմնան չեզոք գոտում, որպես հանցագործ` կդատվեն Արցախի դատարանում, որպես պարտված թշնամի` կշպրտվեն սահմանից շատ հեռու…
Մեծ Հայքի տասներորդ նահանգ Արցախը պատմական Հայաստան է ու վերջ»:
Նշենք, որ ելույթ ունենալով "Վալդայ" ակումբում ՝ Ալիեւը պատասխանել է Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե "Արցախը Հայաստանն է, եւ վերջ"։  Այդ կապակցությամբ Ալիեւը հայտարարել է, որ"Լեռնային Ղարաբաղը Ադրբեջանն է, իսկ վերջում բացականչական նշան":

Араик Арутюнян ответил на угрозы Алиева
Бывший премьер-министр Арцаха, председатель партии "Свободная Родина" Араик Арутюнян ответил на угрозы Ильхама Алиева в клубе "Валдай".
На своей странице в Facebook Арутюнян, в частности, отметил: "На международной конференции Алиев хвастается, что народа Арцаха не существует.
Как руководитель ведущей политической силы Арцаха, заявляю, что факт существования самопровозглашенного «лидера» населения нашего соседнего искусственного государства народ Арцаха давно опроверг.
Да, героический народ независимого Арцаха никогда не может существовать в составе Азербайджана, а все те, кто попытается оскорбить его достоинство, подорвать его покой, как труп, останутся в нейтральной зоне, как преступники, будут судимы в арцахским правосудием.
Десятая провинция Великой Армении Арцах - историческая Армения и все».
Отметим, что, выступая в клубе «Валдай», Алиев ответил на заявление Пашиняна о том, что «Арцах – это Армения, и все!». В этой связи Алиев заявил, что «Нагорный Карабах – это Азербайджан, а в конце восклицательный знак».