Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն կրակել է դաշտավայրում աշխատող Բերդաշենի բնակչի ուղղությամբ
Մարտի 30-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ այսօր ժամը 10:35-ի սահմաններում, Մարտունու շրջանի Բերդաշեն համայնքի 29-ամյա բնակիչ Հայկ Զարգարյանը, գյուղի վարչական տարածքում իր կողմից շահագործվող «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական բանակի ծառայողները հարակից մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով կրակ են բացել տրակտորի ուղղությամբ։
Գյուղատնտեսական աշխատանքները դադարեցվել է։ Դեպքի մասին տեղեկությունները փոխանցվել է ռուս խաղաղապահներին։

Азербайджанские военнослужащие обстреляли мирного жителя, работавшего в поле
Азербайджан в очередной раз нарушил режим прекращения огня в Арцахе, обстреляв мирного жителя, выполнявшего в поле сельскохозяйственные работы. Об этом сообщили в Министерстве внутренних дел Республики Арцах.
Инцидент произошел 30 марта. Айк Заргарян, 29-летний житель общины Бердашен, выполнял сельскохозяйственные работы на своем тракторе марки «Беларусь» в административном районе села, когда азербайджанские военные с ближайших боевых позиций открыли по нему огонь из огнестрельного оружия разного калибра.
Сельскохозяйственные работы были прекращены. Информация об инциденте передана российским миротворцам.