Կարեն Չուխաջյանը դարձավ IBF Inter-Continental-ի տիտղոսակիր
Կիսամիջին քաշային ուկրաինացի բռնցքամարտիկ Կարեն Չուխաջյանը հաղթել է բրիտանացի Ռայան Մարտինին եւ դարձել IBF Inter-Continental տիտղոսակիր, հաղորդում է Boxingscene-ը: AnalitikaUA.net.
Մենամարտը կայացել Է Գերմանիայի Կարլսրուե քաղաքում կայացած Facher Sport Management բռնցքամարտի երեկոյի ժամանակ։ 25-ամյա ուկրաինացին 8-րդ ռաունդում հաղթել է իր մրցակցին տեխնիկական նոկաուտով:
Գերմանիայում բռնցքամարտի երեկոյին մասնակցել է նաեւ ուկրաինացի Ալեքսանդր Զախոժին, որը հաղթել է չեխ Պավել Սոուրին: Ուկրաինայի եւս մեկ ներկայացուցիչ Անդրեյ Վելիկովսկին հաղթել է Ռաֆայել Բեժարանին Դոմինիկյան Հանրապետությունից ՝ նվաճելով IBO Inter-Continental տիտղոսը:
Պարբերականը հիշեցնում է, որ Չուխաջյանը վերջին անգամ մարտ էր անցկացնում անցած տարվա հուլիսին ՝ հաղթելով Նիկարագուայից Ռոբերտո Արիասին ։
Ինչպես հայտնի է, հայազգի մարզիկների աջակցությունը Ուկրաինայի հայերի միության գործունեության գերակա ուղղություններից մեկն է ։ Տարբեր մարզական միջոցառումների ժամանակ հանձնվում են Ուկրաինայի հայերի միության նախագահ Վիլեն Շատվորյանի մրցանակները:
Նախօրեին Գերմանիայում տեղի է ունեցել Facher Sport Management բռնցքամարտի երեկո ։ Ամբողջ երեկոյի ընթացքում ռինգ են դուրս եկել ուկրաինացի չորս բռնցքամարտիկներ, որոնք բոլորն էլ հաղթանակներ են տարել ։

Карен Чухаджян стал обладателем титула IBF Inter-Continental
Украинский боксер полусреднего веса Карен Чухаджян победил британца Райана Мартина и стал обладателем титула IBF Inter-Continental, передает AnalitikaUA.net.
Бой состоялся на вечере бокса Facher Sport Management в немецком Карлсруэ. 25-летний украинец одержал победу над своим соперником техническим нокаутом в восьмом раунде.
На вечере бокса в Германии также провел свой поединок украинец Александр Захожий, победивший Павела Соура из Чехии. Еще один представитель Украины Андрей Великовский одолел Рафаэля Бежарана из Доминиканской республики, выиграв титул IBO Inter-Continental.
Издание напоминает, что Чухаджян в последний раз проводил бой в июле прошлого года, победив Роберто Арриасу из Никарагуа.
Как известно, поддержка спортсменов армянского происхождения является одним из приоритетных направлений деятельности Союза армян Украины. На разных спортивных мероприятиях вручаются призы председателя Союза армян Украины Вилена Шатворяна.
Накануне в Германии прошел вечер бокса Facher Sport Management. За весь вечер на ринг вышли четыре украинских боксеров, все они одержали победы.