Վարչապետը հանդիպումներ է ունեցել Մոլդովայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների և ուկրաինահայ մի խումբ գործարարների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոլդովա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ռումինահայ դիվանագետ, առևտրական գործիչ Մանուկ Բեյի պալատում հանդիպում է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել Քիշնևում տեղի ունեցած իր, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի հնգակողմ հանդիպման վերաբերյալ:
Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է նրանց բազմաթիվ հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանների դելիմիտացիային, սահմանագծից զորքերի հայելային հետքաշման հնարավորությանը, Հայաստանի տնտեսական զարգացմանը և այլ թեմաների:
Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել նաև ուկրաինահայ մի խումբ գործարարների հետ: Քննարկվել են Հայաստանում տարբեր ուղղություններով գործունեություն ծավալելու հնարավորությունները:

Премьер-министр провел встречу с представителями армянской общины Молдовы и группой украинских предпринимателей армянского происхождения
В рамках рабочего визита в Молдову премьер-министр Никол Пашинян во дворце румынского дипломата и бизнесмена армянского происхождения Манук-Бея провел встречу с представителями местной армянской общины.
Никол Пашинян представил подробности о состоявшейся в Кишиневе пятисторонней встрече премьер-министра Армении, президента Франции, канцлера Германии, председателя Европейского совета и президента Азербайджана.
Премьер-министр ответил на многочисленные вопросы присутствующих, которые касались делимитации границы между Арменией и Азербайджаном, возможности зеркального отвода войск с границы, экономического развития Армении и других тем.
Премьер-министр Пашинян также провел встречу с группой украинских бизнесменов армянского происхождения. Были обсуждены возможности осуществления в Армении деятельности в различных направлениях.