Ուկրաինան Ռուբեն Վարդանյանին «Խաղաղարարի» պատժացուցակի մեջ է ներառել
Ուկրաինան Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանին ներառել է «Խաղաղարարի» պատժացուցակի մեջ, տեղեկացնում են ուկրաինական ԶԼՄ-ները։
Ցուցակում նա նշվում է, որպես անձ, որն ենթակա է«անհապաղ ձերբակալման և Ուկրաինայի ու ՆԱՏՕ-ի երկրների իրավապահ մարմիններին հանձնելու»։
««Խաղաղարար» կենտրոնը խնդրում է իրավապահ մարմիններին կայքում արված այս հրապարակումը դիտարկել որպես հայտարարություն՝ Ուկրաինայի ազգային անվտանգության, խաղաղության, մարդկության անվտանգության և միջազգային իրավակարգի դեմ  այս քաղաքացու կողմից գիտակցված արարքների մասին», ասվում է կենտրոնի կայքում արված հաղորդման մեջ։

Украина включила Рубена Варданяна в санкционный список «Миротворец»
Украина включила бывшего госминистра Арцаха Рубена Варданяна в санкционный список «Миротворец». Об этом сообщают украинские СМИ.
В списке он значится как лицо, подлежащее «немедленному задержанию и передаче в правоохранительные органы Украины и стран НАТО».
«Центр «Миротворец» просит правоохранительные органы рассматривать эту публикацию на сайте как заявление о совершении этим гражданином осознанных деяний против национальной безопасности Украины, мира, безопасности человечества и международного правопорядка, а также других правонарушений»,  – говорится в сообщении на сайте центра.
Однако то, какие же конкретно «злодеяния» совершил Рубен Варданян в отношении Украины, остается тайной за семью печатями.