ՌԴ Կրասնոդարի հայ համայնքի կողմից Սիրիայի հայ համայնքի համար հավաքագրված հումանիտար օգնությունը հասավ Հալեպ. Հովհաննիսյան
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածություն համաձայն, ՌԴ Կրասնոդարի հայ համայնքի կողմից Սիրիայի հայ համայնքի համար հավաքագրված շուրջ 80 տոննա հումանիտար օգնության բեռը ՌԴ ՊՆ անմիջական օժանդակությամբ հասել է քաղաք Հալեպ։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Гуманитарная помощь, собранная армянской общиной Краснодара для армянской общины Сирии, дошла до Алепп։ Оганнисян
Согласно достигнутой между министром обороны Республики Армения Давидом Тонояном и министром обороны Российской Федерации Сергеем Шойгу договоренности, около 80 тонн груза гуманитарной помощи, собранной армянской общиной Краснодара для армянской общины Сирии, при непосредственном содействии Минобороны РФ, доставлено в Алеппо. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь МО Армении Арцрун Ованнисян.