Հայտնի է «Ավրորա-2019»-ի հաղթողը
Երեւանի Ազատության հրապարակում հայտարարվեց «Ավրորա» մրցանակի 2019 թվականի հաղթողի անունը: Այս տարի հաղթողը «Լյուֆթբրյուքե Իրաք» («Օդային կամուրջ») կազմակերպության համահիմնադիր եւ տնօրեն Միրզա Դինային է:
Նրա մարդասիրական կազմակերպությունն Իրաքից Գերմանիա է տեղափոխում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման բարբարոսություններից տուժած եզդիներին եւ ցուցաբերում բժշկական օգնություն:
Դինային օգնել է հարյուրավոր կանանց փախչել «Իսլամական պետության» կողմից վերահսկվող տարածքներից, անձամբ ներգրավվել նրանց անվտանգ վայր տեղափոխելու աշխատանքներում եւ ջուր ու սնունդ հասցրել մեկուսացման մեջ գտնվող եզդիներին:
Հիշեցնենք, որ «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական մրցանակն այս տարի շնորհվում է 4-րդ անգամ: Այն բաղկացած է երկու մասից՝ «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողություն եւ նշանավոր Մարինյան թատրոնի սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգ՝ Վալերի Գերգիեւի ղեկավարությամբ:

Известен победитель премии «Аврора-2019»
В этом году победителем премии «Аврора-2019» стал соучредитель и директор организации « «Люфтбрюк Ирак» («Воздушный мост») Мирза Динаи.
Его гуманитарная организация доставляет из Ирака в Германию езидов, пострадавших от варварств террористической группировки «Исламское государство», и оказывает им медицинскую помощь.
Динаи помог сотням женщин сбежать с территорий, контролируемых «Исламским государством», и лично участвовал в работах по их доставке в безопасные территории и снабжению беженцев водой и едой.
Отметим, что международная гуманитарная премия «Аврора, соучредителями которой являются известные армянские меценаты Рубен Варданян и Нубар Афеян, в этом году состоит из двух частей – сама церемония вручения премии "Аврора" и концерт симфонического оркестра Мариинского театра под руководством Валерия Гергиева.