Բորիս Ավագյանի մարմինը կուղարկվի փորձաքննության․ ՌԻԱ Նովոստի
Սանկտ Պետերբուրգի նախկին պաշտոնյա Բորիս Ավագյանի մարմինը, որը չորեքշաբթի օրը հայտնաբերվել է Սանկտ Պետերբուրգում գտնվող Հայաստանի հյուպատոսության շենքում, այժմ գտնվում է դիահերձարանում և կուղարկվի դատաբժշկական փորձաքննության, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել են իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները։
«Ավագյանի մարմինը գտնվում է դիահերձարանում և մահվան պատճառը պարզելու համար կնշանակվի դատաբժշկական փորձաքննություն», - ասել է գործակալության աղբյուրը։
Երեքշաբթի օրը Սանկտ Պետերբուրգի դատարանների համատեղ մամուլի ծառայության ղեկավար Դարիա Լեբեդևան հայտնեց, որ Սանկտ Պետերբուրգի Ռոսրեեստրի գրասենյակի նախկին ղեկավարի տեղակալ Բորիս Ավագյանը փախել է Կրոնշտադտի շրջանային դատարանից, որտեղ նրան տարել էին նախնական կալանքի լսումների: Դատախազությունը միջնորդություն է ներկայացրել նրա ձերբակալման վերաբերյալ: Նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
Ավելի ուշ հայտնի է դարձել Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի դեսպանատան շենքում նրա մահվան մասին, ըստ նախնական տեղեկությունների, նա ինքնասպանություն էր գործել։ Նաև, արտակարգ ծառայությունների աղբյուրը հայտնել էր, որ նախկին պաշտոնյայի դիակի մոտ դանակ է հայտնաբերվել։

РИА Новости: Тело Бориса Авакяна направят на экспертизу
Тело петербургского экс-чиновника Бориса Авакяна, которое было найдено во среду в здании консульства Армении в Петербурге, сейчас находится в морге, его направят на судебно-медицинскую экспертизу, сообщил РИА Новости в правоохранительных органах.
«Тело Авакяна находится в морге, будет проведена судебно-медицинская экспертиза для установления причин наступления смерти», - сказал собеседник агентства.
Во вторник руководитель объединенной пресс-службы судов Петербурга Дарья Лебедева сообщила, что экс-заместитель руководителя управления Росреестра по Санкт-Петербургу Борис Авакян сбежал из здания Кронштадтского районного суда, куда он был доставлен для избрания меры пресечения - прокуратура ходатайствовала о его аресте. Он был объявлен в розыск.
Позже стало известно о его смерти в здании посольства Армении в Санкт-Петербурге, по предварительной информации он совершил суицид. Также источник в экстренных службах сообщал, что рядом с телом бывшего чиновника был найден нож.