Արմեն Սարգսյանի հրավերով Հայաստան կժամանի «SkyPower» ընկերության պատվիրակությունը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով հոկտեմբերի 28- 30-ը Հայաստան է ժամանելու «SkyPower» ընկերության պատվիրակությունը:
«SkyPower»-ն արևային էներգետիկայի ոլորտում մասնագիտացած խոշոր ընկերություն է, որը գործունեություն է ծավալում աշխարհի մի շարք երկրներում, զբաղվում է էլետրաէներգետիկական համակարգերի նախագծմամբ ու կառուցմամբ:
Նախագահ Սարգսյանի առաջին հանդիպումն ընկերության ղեկավարության հետ կայացել էր դեռևս այս տարվա հունվարին Արաբական Միացյալ Էմիրություններում՝ «Աբու Դաբի կայունության շաբաթ» համաժողովի շրջանակում: Հենց այստեղ էլ պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել Հայաստան այցելության և համագործակցության հնարավորությունների շուրջ քննարկումները շարունակելու վերաբերյալ:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է ընկերության պատվիրակության հանդիպումը նախագահ Արմեն Սարգսյանի, տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության, ինչպես նաև էլեկտրաէներգետիկայի և արևային էներգիայով զբաղվող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:

В Армения прибудет делегация «SkyPower»
По приглашению президента Армении Армена Саркисяна 28-30 октября в Армению прибудет делегация компании " SkyPower.
"SkyPower" - крупная компания, специализирующаяся в сфере солнечной энергетики, которая работает в ряде стран мира, занимается проектированием и строительством электроэнергетических систем.
Первая встреча президента Саргсяна с руководством компании состоялась еще в январе этого года в Объединенных Арабских Эмиратах в рамках форума "Неделя стабильности Абу-Даби".
В ходе визита планируется встреча делегации компании с президентом Арменом Саркисяном, министером территориального управления и инфраструктур, а также с представителями компаний, занимающихся электроэнергетикой и солнечной энергетикой.