Ադրբեջանի կրակի հետևանքով վնասվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ․ լուսանկարներ
Անկանոն և ոչ նպատակային կրակի հետևանքով վնասվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ: Հայտնում է ՆԳ նախարարությունը:
«Ի լրումն ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության, ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունը հայտնում է, որ ապրիլի 5-ի լույս 6-ի գիշերը սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժի անկանոն և ոչ նպատակային կրակի հետևանքով վնասվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ՝ Տավուշի մարզի Մովսես գյուղում վնասվել են տներ և գերեզմանաքար, իսկ Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղում՝ քաղաքացիական մեքենա:
ՆԳՆ ոստիկանությունը ձեռնարկում է օրենքով նախատեսված գործողություններ, ինչից հետո փաստաթղթերը կներկայացվեն Քննչական կոմիտե»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

МВД РA: В результате беспорядочного и неприцельного огня была повреждена гражданская инфраструктура
Министерство внутренних дел Армении сообщает, что в ночь с 5 на 6 апреля в результате беспорядочного и неприцельного огня азербайджанских ВС в направлении позиций Вооруженных сил Армении, расположенных в северо-восточной части пограничной зоны, были повреждены гражданские инфраструктуры: в селе Мовсес Тавушской области повреждены дома и надгробие, а в селе Неркин Кармирахпюр - гражданский автомобиль.
Полиция МВД предпринимает предусмотренные законом действия, после чего документы будут представлены в Следственный комитет.