ՌԴ Վորոնեժի օդանավակայան է ժամանել Հայաստանից մաքսանենգ ծխախոտի եւս մեկ խոշոր խմբաքանակ
Ռուսաստանի Վորոնեժի մարզի օդանավակայանում ձերբակալվել է Հայաստանից ժամանախ մաքսանենգ ծխախոտի հերթական բեռը։ Հաստատված տվյալների համաձայն՝ բեռը ձերբակալվել է տրանսպորտային ոստիկանության կողմից․ խմբաքանակն ուղարկել է փորձաքննության։
EADaily-ի աղբյուրների տվյալներով ՝ Վորոնեժի օդանավակայանում մի քանի տասնյակ տոննա քաշով ծխախոտի մաքսանենգ բեռի դուրս գալուն սպասում էին 3 մեծ բեռնատար, որոնք հետագայում պետք է ծխախոտը հասցնեին Ստավրոպոլ:
Որոշ տվյալներով ՝ անօրինական բեռը Հայաստանից ժամանել է մայիսի 9-ին։
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ ավելի վաղ ՝ ապրիլի 25-ին, Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության աշխատակիցները մաքսային ծառայության հետ համատեղ Կրասնոդարի օդանավակայանում ձերբակալել էին Հայաստանից ծխախոտի խոշոր խմբաքանակ։ Ծխախոտը տեղափոխում էր Երևանից մեկնած ԱԻՆ ինքնաթիռը, և դատելով փաստաթղթերից, դրանք ուղևորվում էին Աֆղանստան։ Մոտ 40 տոննա ընդհանուր քաշով բեռն ուղեկցվել է կեղծ բեռնագրերով։ Այս պահին դեպքի առնչությամբ հետաքննություն է ընթանում ։

В Воронеж прибыл еще один крупный груз контрабандных сигарет из Армении
В аэропорту города Воронежа задержан очередной груз контрабандных сигарет из Армении. Согласно подтвержденным данным, груз задержан транспортной полицией, которая направила его на экспертизу.
По данным источников EADailyв районе аэропорта Воронежа выхода контрабандного груза сигарет весом несколько десятков тонн ожидали три большегрузные фуры, которые в дальнейшем должны были доставить сигареты в Ставрополь.
По некоторым данным, незаконный груз прибыл из Армении 9 мая.
Стоит напомнить, что ранее, 25 апреля, сотрудники ФСБ России совместно с таможенной службой задержали в аэропорту города Краснодара крупную партию сигарет из Армении. Сигареты перевозил самолет МЧС, вылетевший из Еревана и, судя по документам, следовавший в Афганистан. Груз общим весом около 40 тонн сопровождался поддельными накладными. В настоящее время идет следствие по данному инциденту.