ՆԳՆ ոստիկանությունը զգուշացնում է` խարդախության նոր մեթոդ է արձանագրվել
Վերջին շրջանում Երևանում խաբեությամբ գումար հափշտակելու նոր մեթոդ է արձանագրվել: Այս մասին հաղորդում է ՆԳՆ ոստիկանությունը։
«Քաղաքային հեռախոսահամարներին անհայտ անձանց կողմից զանգեր են ստացվել, որ այլ երկրում գտնվող հարազատը իբր վթարի է ենթարկվել կամ իբր վրաերթի է ենթարկել մարդու, և բուժման համար անհրաժեշտ է շտապ գումար փոխանցել: Հիշյալ զանգերից հետո տվյալ քաղաքացիների բնակարաններ անձինք են այցելել և նրանցից խաբեությամբ գումար վերցրել:  Ըստ ոստիկանությունում ստացված հաղորդումների՝ խաբեությամբ քաղաքացիներից հափշտակվել են, մասնավորապես, 16 հազար, 20 հազար, 30 հազար դոլար։
Հուլիսի 27-ից մինչև օրս Երևանում գրանցվել է նման եղանակով կատարված խարդախության 28 դեպք: ՆԳՆ ոստիկանությունը զգուշացնում և հորդորում է՝ խարդախության զոհ չդառնալու համար չվստահել անծանոթից ստացված տեղեկությանը և հավաստիությունը ստուգել ծանոթ-բարեկամներից»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։

Полиция Армении предупреждает: В Ереване орудуют мошенники
В последнее время в Ереване был зафиксирован новый способ мошеннического хищения денег. Об этом сообщает полиция МВД РА.
«На городские телефонные номера поступили звонки от неизвестных лиц о том, что родственник, находящийся в другой стране, якобы попал в аварию или якобы сбил человека, и для лечения необходимо срочно перевести деньги. После упомянутых звонков квартиры граждан посетили некие лица и обманом забрали у них деньги. Согласно сообщениям, полученным в полиции, обманом у граждан было похищено, в частности, 16 тысяч, 20 тысяч, 30 тысяч долларов.
С 27 июля по сегодняшний день в Ереване зарегистрировано 28 случаев мошенничества, совершенных подобным образом. Полиция МВД предупреждает и призывает, чтобы не стать жертвой мошенничества, не доверять информации, полученной от незнакомых, и проверять достоверность сообщений у знакомых и родственников», - отмечается в сообщении.