Հայաստանը ՄԻԵԴ-ին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից քաղաքացիական օբյեկտները և բնակչությանը թիրախավորելու վերաբերյալ նոր փաստեր
Ի լրումն նախորդ օրը Ադրբեջանի նկատմամբ միջանկյալ միջոց կիրառելու վերաբերյալ Մարդու Իրավունքների Եվրոպական Դատարան (#ՄԻԵԴ)  ներկայացրած պահանջի՝ Հայաստանի Հանրապետությունը այսօր ՄԻԵԴ-ին ներկայացրել է նոր փաստեր ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից բնակավայրերը, քաղաքացիական օբյեկտները և բնակչությանը թիրախավորելու վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներակայացուցչության տարածած հաղորդագրությունից։

Армения представила в ЕСПЧ новые факты об обстреле гражданских объектов и населения со стороны Азербайджана
В дополнение к представленному накануне Европейскому суду по правам человека (ЕСПЧ) требованию о применении промежуточной меры в отношении Азербайджана Республика Армения представила сегодня в ЕСПЧ новые факты об обстреле азербайджанскими вооруженными силами населенных пунктов, гражданских объектов и населения.
"Параллельно с развитием ситуации в ЕСПЧ будут представлены новые факты»,- говорится в сообщении Министерства юстиции РА.