Օպերատիվ տեղեկություններ կան, որ հավաքի մասնակիցները մտադիր են գրավել ԱԺ շենքը. ԱԱԾ-ն նախազգուշացնում է
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում հավաստի օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ Երևան քաղաքում անցկացվող հավաքի կազմակերպիչները մտադրված են այսօր անցկացվող ՀՀ ԱԺ հերթական նստաշրջանի ընթացքում սադրանքների միջոցով հրահրել հակաօրինական գործողություններ և դրդել հավաքի մասնակիցներին զավթել ԱԺ շենքը և հարկադրել կատարելու որևէ գործողություն՝ այդ կերպ ապակայունացնել երկրի ներքին անվտանգությունը, խաթարել հասարակական կարգն ու անվտանգությունը, հայտնում են ԱԱԾ-ից։
«Ազգային անվտանգության ծառայությունը խստորեն նախազգուշացնում է հավաքի կազմակերպիչներին և դրանց մասնակիցներին՝ ձեռնպահ մնալ հակաօրինական գործողություններ կատարելուց՝ հակառակ պարագայում կատարվածի ողջ պատասխանատվությունը կրելու են դրանց կազմակերպիչները:
Ծառայությունը կոչ է անում բոլոր օրինապաշտ քաղաքացիներին տուրք չտալ սադրանքներին, զերծ մնալ հակաօրինական քայլեր կատարելուց, չտրվել սադրանքներին՝ հակառակ պայմաններում հավասարապես կիսելու են քրեական պատասխանատվության ողջ բեռը», - նշված է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ։

Организаторы митинга в Ереване намерены захватить здание НС: СНБ и Полиция Армении выступили с заявлениями
В Службу национальной безопасности РА поступили достоверные оперативные данные о том, что организаторы проводимого в Ереване митинга намерены в ходе проводимой сегодня очередной сессии НC путем провокаций спровоцировать противоправные действия и побудить участников митинга захватить здание парламента.
Об этом сообщает Служба национальной безопасности РА. Согласно сообщению СНБ, цель этих действий - дестабилизировать внутреннюю ситуацию в стране, подорвать общественный порядок и безопасность. «Служба национальной безопасности строго предупреждает организаторов собрания и их участников воздерживаться от совершения противоправных действий, в противном случае всю ответственность за развитие событий будут нести они.
СНБ призывает всех законопослушных граждан не поддаваться на провокации, воздерживаться от незаконных шагов, в противном случае они в равной степени разделят все бремя уголовной ответственности», - говорится в сообщении.