Հանցավոր են ՀՀ Երասխի հատվածում վերջին օրերին ադրբեջանական զինված ուժերի կրակոցները, որոնք ձեռք են բերում պարբերական բնույթ. ՄԻՊ
Հանցավոր են ՀՀ Երասխի հատվածում վերջին օրերին ադրբեջանական զինված ուժերի կրակոցները, որոնք ձեռք են բերում պարբերական բնույթ: Այս մասին են վկայում ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունները և ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին ուղղվող ահազանգերը, հայտնում է ՀՀ ՄԻՊ-ը:
Կրակոցների հանցավոր լինելն ակնհայտ է ՀՀ սահմանային մյուս հատվածներում՝ բնակավայրերի հարևանությամբ ադրբեջանական զինված ուժերի հրահրած կրակոցների ֆոնին և նաև ապացուցվում է այն փաստով, որ Երասխի հատվածում հուլիսի 14-ին զոհվել է ՀՀ զինված ուժերի ծառայող:

Обстрелы азербайджанских Вооруженных сил последних дней в Ерасхском районе РА являются преступными։ Омбудсмен Армении
Обстрелы азербайджанских Вооруженных сил последних дней в Ерасхском районе РА являются преступными и приобретают регулярный характер. Об этом свидетельствуют заявления Министерства Обороны РА и тревожные сообщения, адресованные Защитнику прав человека РА, об этом сообщает омбудсмен Армении․
Преступный характер обстрелов очевиден на фоне стрельбы азербайджанских Вооруженных сил на других пограничных частях РА, возле населенных пунктов и доказывается тем, что в Ерасхе в Июле был убит служащий Вооруженных сил РА.