«Զարմանք ու ափսոսանք է առաջացնում այն, որ ՀՀ-ում «արևմտյան ադրբեջանցիների վերադարձն իրենց հողեր» ընկալում են որպես տարածքային պահանջատիրություն». Բայրամով
՛՛Զարմանք ու ափսոսանք է առաջացնում այն, որ Հայաստանում ՛՛արևմտյան ադրբեջանցիների վերադարձն իրենց հողեր՛՛ (չակերտները-խմբ.) ընկալում են որպես տարածքային պահանջատիրություն՛՛։ Այս մասին ասել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը, տեղեկացնում է ԱՊԱ-ն:
՛՛Նույնիսկ վարչապետն է ասել, որ դա համարում է ազգային անվտանգության սպառնալիք Հայաստանի համար։ Կարծում եմ, որ եթե հայկական կողմը, ինչպես և Ադրբեջանը, մարդասիրական դիրքորոշում ցուցաբերի, ապա կարելի է դրական արդյունքների հասնել՛՛,-նշել է նա:

''Удивление и сожаление вызывает то, что в Армении ՛՛возвращение западных азербайджанцев на свои земли'' воспринимают как территориальное притязание'': Байрамов
''Удивление и сожаление вызывает то, что в Армении ՛՛возвращение западных азербайджанцев на свои земли'' (кавычки-ред.) воспринимают как территориальное притязание''. Об этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов, передает АПА.
''Даже премьер-министр сказал, что считает это угрозой национальной безопасности для Армении. Считаю, что если армянская сторона, как и Азербайджан, продемонстрирует гуманную позицию, то можно достичь положительных результатов'',-заявил он.