Վոլոդինը շնորհավորել է Արարատ Միրզոյանին․ Համատեղ աշխատանքի ընթացքում կառուցողական հարաբերություններ ենք զարգացրել
ՌԴ Պետդումայի նախագահ Վիաչեսլավ Վոլոդինը զրույց է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ։
Վոլոդինը շնորհավորել է Արարատ Միրզոյանին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում նշանակվելու համար և նշել, որ  համատեղ աշխատանքի ընթացքում կառուցողական հարաբերություններ են զարգացրել։

Вячеслав Володин поздравил Арарата Мирзояна с назначением на должность министра иностранных дел Армении
Председатель Государственной Думы Вячеслав Володин провел разговор с бывшим председателем Национального собрания Республики Армения Араратом Мирзояном.
Вячеслав Володин поздравил Арарата Мирзояна с назначением на должность министра иностранных дел Республики Армения, отметив, что за время совместной работы у них сложились конструктивные отношения.