Վերջապես մեր դիվանագիտությունը խոշոր հաղթանակ տարավ. ՀՀ վարչապետ
Վերջապես մեր դիվանագիտությունը խոշոր հաղթանակ տարավ։ Այս մասին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Միջազգային հանրությունը հստակ արձանագրեց, որ ադրբեջանաթուրքական տանդեմը Արցախի ու Հայաստանի դեմ կռվում է վարձկան-ահաբեկիչների օգնությամբ։ Այսպիսով՝ արցախյան առաջնագիծը դառնում է քաղաքակրթական առաջնագիծ։ Արցախը կռվում է միջազգային ահաբեկչության դեմ, որի թիրախները տարանջատված չեն աշխարհքաղաքական սահմաններով։
Այդ ահաբեկչությունը հավասարաբար սպառնում է ԱՄՆ-ին ու Իրանին, Ռուսաստանին ու Ֆրանսիային եւ Արցախը, Հայաստանը, հայ ժողովուրդը կռվում են հանուն գլոբալ անվտանգության»,-նշել է Նիկոլ Փաշինյանը։

Наша дипломатия одержала крупную победу: премьер-министр Республики Армения
Наша дипломатия одержала крупную победу. Oб этом премьер-министр Армении Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook.
“Международное сообщество признало, что азербайджано-турецкий тандем воюет против Арцаха и Армении при помощи наемников-террористов. Таким образом, арцахская передовая линия становится передовой линией цивилизации. Арцах воюет против международного терроризма, мишени которого не разделены геополитическими границами.
Теракты в равной степени угрожает США и Ирану, России и Франции. Арцах и Армения, армянский народ воюют во имя глобальной безопасности”, - отметил Никол Пашинян.
В результате развязанных Азербайджаном военных действий с участием Турции с 27 сентября против Арцаха и с 29 сентября против Армении в Армении и в Арцахе объявлено военное положение.