Մենք պատրաստ ենք օգնել ցանկացած գործընթացի, որը խաղաղություն և կայունություն կբերի Հարավային Կովկասի ժողովուրդներին․ Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանություն
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի կովկասյան բանակցությունների գծով գլխավոր խորհրդական Լուիս Բոնոն պարբերաբար բանակցություններ է վարում կողմերի հետ՝ ի պաշտպանություն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ գործընթացի։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանատան մամուլի քարտուղար Վանեսա Զենջին՝ ի պատասխան ադրբեջանական APA գործակալության հարցման։
Դեսպանատան ներկայացուցիչը հիշեցրել է, որ Կովկասի հարցով բանակցությունների գլխավոր խորհրդական Լուիս Բոնոն հաճախ է այցելում տարածաշրջան՝ քննարկելու ԱՄՆ աջակցությունը խաղաղ գործընթացին և կայուն և արդար խաղաղության հասնելու ուղիները։
«Պարոն Բոնոն պարբերաբար բանակցություններ  է վարում Հայաստանում և Ադրբեջանում հիմնական շահագրգիռ կողմերի հետ՝ ի աջակցություն խաղաղ գործընթացի: Մենք պատրաստ ենք օգնել ցանկացած գործընթացի, որը խաղաղություն և կայունություն կբերի Հարավային Կովկասի ժողովուրդներին»,- ընդգծել է մամուլի քարտուղարը։

Посольство США в Азербайджане: Луи Боно регулярно ведет переговоры со сторонами в поддержку мирного процесса
Главный советник Госдепартамента США по переговорам по Кавказу Луи Боно регулярно ведет переговоры со сторонами в поддержку мирного процесса между Арменией и Азербайджаном. Об этом в ответ на запрос азербайджанского агентства АПА заявила пресс-секретарь посольства США в Азербайджане Ванесса Зенжи.
Представитель посольства напомнила, что главный советник по переговорам по Кавказу Луи Боно часто посещает регион, чтобы обсудить поддержку США мирному процессу, пути достижения устойчивого и справедливого мира.
«Господин Боно регулярно проводит переговоры с ключевыми заинтересованными сторонами в Армении и Азербайджане в поддержку мирного процесса. Мы готовы помочь любому процессу, который принесет мир и стабильность народам Южного Кавказа», - подчеркнула пресс-секретарь.