Վարչապետը տիկնոջ հետ մասնակցել է ՖՄԿ գլխավոր քարտուղար Լուիզ Մուշիկիվաբոյի անունից տրված պաշտոնական ընթրիքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ, նոյեմբերի 19-ի երեկոյան Թունիսի Ջերբա քաղաքում մասնակցել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 18-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում ՖՄԿ գլխավոր քարտուղար Լուիզ Մուշիկիվաբոյի անունից տրված պաշտոնական ընթրիքին:
Ընթրիքի ընթացքում հնչել են հայկական ժողովրդական և դասական կատարումներ, ցուցադրվել ռուանդական ժողովրդական պարային կատարումներ:

Премьер-министр вместе с супругой присутствовал на официальном ужине от имени генерального секретаря МОФ Луиз Мушикивабо
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян в рамках 18-го саммита Международной организации Франкофонии в городе Джерба, Тунис, вечером 19 ноября принял участие в официальном ужине от имени генерального секретаря МОФ Луиз Мушикивабо.
Во время ужина прозвучали армянские народные и классические исполнения, а также были представлены руандийские народные танцы.