Վարչապետը հանդիպել է ԱՄՆ դեսպանի եւ Կանզաս նահանգի Ազգային գվարդիայի հրամանատարի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի և Կանզաս նահանգի Ազգային գվարդիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Լի Տաֆանելլիի հետ։
Վարչապետը կարևորել է հայ-ամերիկյան համագործակցությունը պաշտպանական ոլորտում և ողջունել գեներալի այցը Հայաստան հատկապես այս օրերին, երբ նշվում է Հայկական բանակի 28-ամյա հոբելյանը։
Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, ոը ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է երկկողմ փոխգործակցության մակարդակի բարձրացմամբ և վստահություն հայտնել, որ Լի Տաֆանելլիի այցը կնպաստի դրան։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ինչպես պաշտպանության, այնպես էլ այլ ոլորտներում հայ-ամերիկյան համագործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր։

Премьер-министр встретился с послом США и командиром Национальной гвардии штата Канзас
Премьер-министр Никол Пашинян встретился с Чрезвычайным и полномочным послом США в Армении Лин Трейси и командующим Национальной гвардией штата Канзас, генерал-майором ли Тафанелли.
Премьер-министр отметил важность армяно-американского сотрудничества в оборонной сфере и приветствовал визит генерала в Армению, особенно в эти дни, когда отмечается 28-летний юбилей армянской армии.
Никол Пашинян добавил, что правительство Армении заинтересовано в повышении уровня двустороннего сотрудничества и выразил уверенность, что визит Ли Тафанелли будет способствовать этому.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся повестки армяно-американского сотрудничества как в оборонной сфере, так и в других сферах.