Ցնցված եմ բազմաթիվ մարդկային կյանքեր խլած ողբերգական միջադեպերի մասին լուրերից. Փաշինյանը՝ Վուչիչին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական նամակ է հղել Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչին՝ Բելգրադի Վլադիսլավ Ռիբնիկար դպրոցում և Մլադենովացում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպերի կապակցությամբ։ Նամակում ասված է.
Խորապես ցնցված եմ Բելգրադի Վլադիսլավ Ռիբնիկար դպրոցում, ինչպես նաև Մլադենովացում բազմաթիվ մարդկային կյանքեր խլած ողբերգական միջադեպերի մասին լուրերից:
Այս ծանր պահին hայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծ վշտակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Премьер-министр Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Сербии
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Республики Сербия Александру Вучичу в связи с трагическими инцидентами, произошедшими в школе имени Владислава Рыбникара в Белграде и в общине Младеновац. В послании говорится:
Глубоко потрясен известием об унесших много жизней трагических инцидентах в школе имени Владислава Рыбникара в Белграде, а также в Младеноваце.
В этот трудный момент от имени армянского народа и от себя лично выражаю искренние соболезнования и поддержку Вам, семьям и близким погибших, желаю терпения и стойкости духа, а пострадавшим - скорейшего выздоровления”.