Վարչապետն ընդունել է Համաշխարհային առևտրային կենտրոնների ասոցիացիայի գործադիր տնօրենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Համաշխարհային առևտրային կենտրոնների ասոցիացիայի գործադիր տնօրեն Ռոբին վան Պույենբրոքին, «ՌԵՆՇԻՆ» քաղաքաշինական ներդրումային ընկերության հիմնադիր Էդուարդ Մարությանին և ընկերության տնօրեն Լևոն Կասպարովին:
Հանդիպմանը վարչապետին է ներկայացվել Երևանում համաշխարհային առևտրի կենտրոն հիմնելու նախագիծը, որն արժանացել է նաև Առևտրի համաշխարհային կազմակերպության հավանությանը: Մանրամասն ներկայացվել են նախագծի առավելությունները, բիզնեսի համար ստեղծվելիք պայմաններն ու հնարավորությունները:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ կառավարությունը հետաքրքրված է նախագծով և առաջարկել առաջիկայում շարունակել քննարկումները շահագրգիռ գերատեսչությունների հետ՝ նախագծի իրականացման հնարավորությունները գնահատելու և համապատասխան գործողությունների «ճանապարհային քարտեզ» մշակելու նպատակով:

Премьер-министр Пашинян принял исполнительного директора Ассоциации центров международной торговли
Премьер-министр Никол Пашинян принял исполнительного директора Ассоциации центров международной торговли Робина ван Пуйенбрука, основателя инвестиционно-строительной компании “Реншин” Эдуарда Марутяна и директора компании Левона Каспарова.
В ходе встречи премьер-министру был представлен проект создания в Ереване всемирного торгового центра, который одобрен также Всемирной торговой организацией. Были подробно представлены преимущества проекта, создаваемые для бизнеса условия и возможности.
Премьер-министр Пашинян отметил, что правительство заинтересовано в проекте, и предложил продолжить обсуждения с заинтересованными ведомствами, чтобы оценить возможности реализации проекта и разработать “дорожную карту” соответствующих действий.