Վարչապետն աշխատանքային այցով մեկնել է Թունիս
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ այսօր երեկոյան աշխատանքային այցով մեկնել է Թունիսի Հանրապետություն:
Նոյեմբերի 18-19-ին Թունիսում՝ Ջերբա քաղաքում, կայանալու է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության (ՖՄԿ) 18-րդ գագաթնաժողովը, որի ընթացքում Հայաստանը ՖՄԿ գագաթնաժողովի նախագահությունը փոխանցելու է Թունիսին: Գագաթնաժողովում վարչապետ Փաշինյանը հանդես կգա ելույթով:
Այցի շրջանակում վարչապետը կունենա նաև երկկողմ հանդիպումներ՝ տարբեր երկրների առաջնորդների հետ:
Ջերբայում գործելու է Ֆրանկոֆոնիայի ավան։ Մասնակից երկրները, ՖՄԿ գործընկերներն ու գործակալությունները հնարավորություն կունենան ցուցադրել իրենց երկրների մշակութային բազմազանությունը. ձեռագործ աշխատանքների ցուցահանդես-վաճառք, մասնակից պետությունների զբոսաշրջային հնարավորությունների, արվեստի ու մշակույթի գործերի, ինչպես նաև ազգային խոհանոցի ներկայացում:
Այս հարթակում Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայանալու է «Մշակույթ և տեխնոլոգիա» խորագիրը կրող տաղավարով, որի ձևավորման առանցքում հայկական հարուստ գորգագործական մշակույթն է:

Премьер-министр с рабочим визитом отбыл в Тунис
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня вечером с супругой Анной Акопян отбыл с рабочим визитом в Тунисскую Республику.
18-19 ноября в Джербе (Тунис) состоится 18-й саммит Международной организации франкофонии (МОФ), в ходе которого Армения передаст Тунису председательство в саммите МОФ. В ходе саммита премьер-министр Пашинян выступит с речью.
В рамках визита премьер-министр также проведет двусторонние встречи с лидерами разных стран.
В Джербе будет действовать городок Франкофонии. Страны-участницы, партнеры и агентства МОФ получат возможность продемонстрировать культурное разнообразие своих стран: будут организованы выставки-ярмарки изделий народных промыслов, презентация туристических возможностей, произведений искусства и культуры, а также национальной кухни государств-участников.
На этой площадке Республика Армения представит павильон “Культура и технологии”, в центре которого будет богатая армянская культура ковроткачества.