Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Արգենտինայի հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
Արգենտինայի Հանրապետություն աշխատանքային այցի շրջանակներում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Արգենտինայի հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։ Հայտնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմը։
Հանրապետության նախագահը հանդիպման մասնակիցներին է ներկայացրել Հայաստանի շուրջ ընթացող ներպետական գործընթացների և զարգացումների, երկրում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ մանրամասներ։
Իր խոսքում նախագահ Խաչատուրյանը հանգամանորեն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանվածների հումանիտար և սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման ուղղությամբ Հայաստանի իշխանությունների կողմից արվող քայլերին ու մշակվող ծրագրերին։
Հանդիպման ավարտին Հանրապետության նախագահը անմիջական մթնոլորտում պատասխանել է ներկաներին հուզող հարցերին։

Ваагн Хачатурян встретился с представителями армянских организаций Аргентины
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян в рамках рабочего визита в Аргентинскую Республику встретился с представителями армянских организаций Аргентины.
Президент Республики представил участникам встречи подробности внутренних процессов и событий, происходящих вокруг Армении, реализуемых в стране реформ.
Согласно источнику, Президент Хачатурян подробно коснулся шагов, предпринимаемых властями Армении, и разрабатываемых планов в направлении решения гуманитарных и социально-экономических проблем вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.
Отмечается, что по итогам встречи Президент Республики в непосредственной обстановке ответил на вопросы присутствующих.