Վահագն Խաչատուրյանն ընտրվեց Հայաստանի հանրապետության հինգերորդ նախագահ
Ազգային ժողովն ընտրեց Հայաստանի հանրապետության 5-րդ նախագահին: Իշխանության թեկնածու Վահագն Խաչատրյանը ընտրվեց ՀՀ նախագահ:
Նշենք, որ Վահագն Խաչատուրյանը երեկ չէր ընտրվել ՀՀ նախագահ, որովհետև խորհրդարանը չէր կարողացել ապահովել կողմ ձայների բավարար քանակը՝ 81 ձայն:Վահագն Խաչատուրյանն ստացել է 69 կողմ, 0 դեմ ձայներ:
Ըստ Սահմանադրության՝ երկրորդ փուլով նախագահ ընտրելու դեպքում անհրաժեշտ է  պատգամավորների կողմ ձայների  3/5-ը:
Այսպիսով, ՀԱԿ կուսակցության վարչության նախկին անդամ, Երևանի նախկին քաղաքապետ, Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Վահագն Խաչատուրյանը ՀՀ 5-րդ նախագահն է:

Ваагн Хачатурян избран пятым президентом Республики Армения
Кандидат от власти Ваагн Хачатурян избран президентом Армении. Отметим, что Ваагн Хачатурян избрался на этом посту со второй попытки – накануне правящая фракция не сумела обеспечить ему необходимый для избрания 81 голос.
Согласно Конституции, при избрании президента на втором этапе голосования необходимо обеспечить 3/5 голосов депутатов. Таким образом, бывший член правления партии АНК, бывший мэр Еревана, уже бывший министр высокотехнологичной промышленности РА Ваагн Хачатурян стал 5-м президентом Армении.