Վաղարշակ Հարությունյանը Ստանիսլավ Զասի հետ քննարկել է Սյունիքում իրավիճակը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հեռախոսազրույցը։  Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է ՀԱՊԿ մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը:
"Զրույցի ընթացքում քննարկվել է Սյունիքի մարզի սահմանամերձ շրջաններում իրավիճակի զարգացումը", - հայտնել Է ՀԱՊԿ մամուլի քարտուղարը:
Ավելիվ վաղ Վլադիմիր Զայնետդինովը հայտնել էր, որ հայկական կողմն այսօրվա դրությամբ պաշտոնական դիմումներ չի ուղարկել ՀԱՊԿ քարտուղարություն ՝ կապված Սյունիքի մարզի սահմանամերձ շրջաններում ստեղծված իրավիճակի հետ:

Состоялся телефонный разговор министра обороны Армении и генсека ОДКБ
Сегодня состоялся разговор генерального секретаря Станислава Зася с и.о. министра обороны Армении Вагаршаком Арутюняном, сообщил в пятницу ТАСС пресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов.
"Oбсуждалось развитие ситуации в приграничных районах Сюникской области", - сказал пресс-секретарь ОДКБ.
13 мая генеральный секретарь ОДКБ Зась по телефону обсудил с исполняющим обязанности министра обороны Армении Вагаршаком Арутюняном и исполняющим обязанности министра иностранных дел республики Арой Айвазяном ситуацию на армяно-азербайджанской границе.