Թուրք-ադրբեջանական տանդեմը ընդդեմ Արցախի հավաքագրել եւ գործի է դրել ահաբեկչական ամենատարբեր խմբերի ներկայացուցիչների. Նիկոլ Փաշինյան
Թուրք-ադրբեջանական տանդեմը ընդդեմ Արցախի հավաքագրել եւ գործի է դրել ահաբեկչական ամենատարբեր խմբերի ներկայացուցիչներին։ Այս մասին գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ կից հրապարակելով տեսանյութ:
«Աշխարհի հայությունը պայքարի ոչ բռնի, խաղաղ, օրինական միջոցներով պետք է այս աղաղակող փաստը դնի աշխարհի առաջ եւ կենտրոնանա հետեւյալ օրակարգի վրա. Արցախի դեմ ահաբեկչական հարձակման դատապարտում եւ Արցախի անկախության ճանաչում։

Турецко-азербайджанский тандем завербовал против Арцаха представителей самых разных террористических групп: Никол Пашинян
Турецко-азербайджанский тандем завербовал против Арцаха и привел в действие представителей различных террористических группировок. Об этом написал премьер-министр Армении Никол Пашинян, опубликовав соответствующий видеоматериал.
"Армяне мира не насильственными, мирными, законными средствами борьбы должны поставить этот вопиющий факт перед миром и сконцентрироваться на следующей повестке: осуждение теракта против Арцаха и признание его независимости. И, конечно, всеми возможными методами содействовать Арцаху в противостоянии этому испытанию", - написал он.