Տոլստոյը հայտնել է ռուս ժողովրդին վիրավորելու համար Ադրբեջանի համար հետեւանքների մասին
Պետդումայի փոխխոսնակ Պյոտր Տոլստոյը («Միացյալ Ռուսաստան») ռուս ժողովրդին վիրավորելու հետեւանքները կանխատեսում է Բելառուսում, Մոլդովայում եւ Պակիստանում Ադրբեջանի նախկին դեսպան Սպանդիյար Վագաբզադեի կողմից, գրում է Regnum-ը։
«Իսկ հետևանքներ կլինեն։ Կամ պետք է ներողություն խնդրել։ Ներողություն խնդրել կարող է մեկ մարդը մեկ այլ մարդուց, բայց վիրավորանքներ ժողովրդի հավատքի ու պետության մնում են պատմության մեջ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների կարգավորմանը»,- նշել է Տոլստոյնը՝ ուշադրություն հրավիրելով այն հանգամանքի վրա, որ Ադրբեջանի նախկին դեսպանը ռուս խոզեր է անվանել ։
«Դիվանագետը, թեկուզ նախկին, շատ լավ է զգում, որ կարելի է, ինչը չի կարելի ։ Հետևանքներից չի վախենում ոչ նա, ոչ էլ նրանք, ովքեր Ռուսաստանի բարի կամքով երիտասարդ, բայց ոչ անկախ պետություններ դարձած ազգային հանրապետություններում այսօր վիրավորում են Ռուսաստանին և ռուսներին», — արձանագրել է խորհրդարանականը։
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ ՌԼԴԿ առաջնորդ, Պետդումայի պատգամավոր Վլադիմիր Ժիրինովսկին մտադիր չէ անպատիժ թողնել Բելառուսում, Մոլդովայում եւ Պակիստանում Ադրբեջանի նախկին դեսպան Սպանդիյար Վագաբզադեի վիրավորանքները, որը անհաճո է անվանել խորհրդարանականին: Ընդ որում, դիվանագետը վիրավորել է ռուս ժողովրդին ՝ նրան խոզ անվանելով ։

Толстой рассказал о последствиях для Азербайджана за оскорбление народа
Вице-спикер Госдумы Пётр Толстой («Единая Россия») прогнозирует последствия от оскорбления русского народа экс-послом Азербайджана в Белоруссии, Молдавии и Пакистане Исфандияром Вагабзаде.
«А последствия будут. Либо придётся извиниться. Простить может один человек другого. Но оскорбления народа, веры и государства остаются в истории отношений между странами», — отметил Толстой в ТГ-канале.
Он обратил внимание на то, что бывший азербайджанский посол на камеру назвал русских свиньями.
«Дипломат хоть и бывший, прекрасно чувствует, что можно, а чего нельзя. Последствий не боится ни он, ни те, кто в национальных республиках, ставших по доброй воле России молодыми, но не независимыми государствами, оскорбляет сегодня Россию и русских», — констатировал парламентарий.
Как сообщало ранее ИА REGNUM, лидер ЛДПР депутат Госдумы Владимир Жириновский не намерен оставлять безнаказанным оскорбления экс-посла Азербайджана в Белоруссии, Молдавии и Пакистане Исфандияра Вагабзаде, который нелицеприятно обозвал парламентария. При этом дипломат оскорбил русский народ, назвав его свиньей.