Թեհրանում ԱԽ քարտուղարն ու Իրանի նախագահը խոսել են սահմանների անձեռնմխելիության սկզբունքի մասին
Հոկտեմբերի 2-ին Թեհրանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության Խորհրդի  քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և ընդգծվել, որ սահմանների անձեռնմխելիության սկզբունքը պետք է հարգվի իսկ հակամարտությունները՝ լուծվեն երկխոսության միջոցով:
Անդրադառնալով հայ-իրանական երկկողմ հարաբերություններին՝ կարևորվել է այդ հարաբերությունների բազմաոլորտ զարգացման շարունակականությունը:
Իբրահիմ Ռաիսին Արմեն Գրիգորյանին խնդրել է իր ջերմ ողջույնները փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:

Президент Ирана и секретарь Совбеза Армении подчеркнули уважение к принципу нерушимости границ
В ходе рабочего визита в Тегеран провел встречу с президентом Ирана Эбрагимом Раиси. Об этом в соцсетях написал секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян.
«В ходе встречи мы обсудили ситуацию с региональной безопасностью и подчеркнули, что принцип нерушимости границ должен уважаться, а конфликты должны решаться путем диалога. Мы подчеркнули важность продолжения многостороннего развития армяно-иранских отношений.
Раиси попросил передать теплые приветствия премьер-министру Армении Николу Пашиняну», – написал Григорян.