Սերժ Սարգսյանը հերյուրանք անվանեց Փաշինյանի իր կողմից հողեր զիջելու պատրաստակամության մասին հայտարարությանը
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը հերյուրանք անվանեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն պնդումը, համաձայն որի նա ժամանակին պատրաստակամություն է հայտնել  զիջել արցախյան հողերը։
«Դուք համառորեն ուզում եք, որ ես այս լուավոր օրն անդրադառնամ ինչ-որ հերյուրանքների», - ասաց Սարգսյանը "Եռաբլուրում" լրագրողների հետ զրույցի ընթացքում:
Նշենք, որ  Փաշինյանը իր վերջին ասուլիսի ժամանակ պնդել էր, թե Սարգսյանը իր նախագահության օրոք համաձայնել էր զիջել Արցախի շուրջ գտնվող տարացքները և այդ  ժառանգությունն է թողել իրեն իշխանափոխությունից հետո։

Третий президент Армении назвал «клеветой» заявления премьер-министра о том, что прежние власти были готовы сдать земли
Третий президент Армении Серж Саргсян назвал «клеветой» заявления премьер-министра Никола Пашиняна о том, что прежние власти были готовы сдать освобожденные территории Арцаха.
«Вы хотите, чтобы я в этот светлый день комментировал какую-то клевету»,- заявил Саргсян в беседе с журналистами в пантеоне «Ераблур».
Отметим, что во время своей последней пресс-конференции премьер-министр Никол Пашинян заявил, что президент Саргсян был готов сдать освобожденные земли в обмен на статус Арцаха. «Вот такое наследие мы получили по карабахскому вопросу от прежних властей, теперь пускай кандидатф в президенты Арцаха скажутБ выгоден ли им такой вариант?» - вопрошал премьер.