Ռուսաստանը չի խոչընդոտում հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված՝ ԱՄՆ դիվանագիտական ջանքերին. Միլլեր
՛՛Ռուսաստանը որևէ կերպ չի խոչընդոտում ադրբեջանահայկական հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված՝ ԱՄՆ-ի դիվանագիտական ջանքերին: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչ Մեթյու Միլլերը, տեղեկացնում է ԱՊԱ-ն:
՛՛Ռուսաստանը որևէ կերպ չի խոչընդոտում նշանակալի դիվանագիտական ջանքերի իրականացմանը, որոնք մենք անհրաժեշտ ենք համարում Հայաստանի և Ադրբեջանի համար, և մենք կշարունակենք դրանք իրականացնել՛՛,-ասել է Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչը:
Ինչ վերաբերում է ԱՄՆ-ում Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների հնարավոր հանդիպմանը, Միլլերը նշել է, որ նման պայմանավորվածության հասնելու դեպքում Վաշինգտոնը հայտարարություն կանի այդ կապակցությամբ:

Россия не препятствует дипломатическим усилиям США по нормализации азербайджано-армянских отношений: Миллер
Россия никоим образом не препятствует дипломатическим усилиям США по нормализации азербайджано-армянских отношений. Как передает АПА, об этом заявил во время брифинга представитель Госдепартамента США Мэтью Миллер.
«Россия никоим образом не препятствует осуществлению значимых дипломатических усилий, которые мы считаем необходимыми для Армении и Азербайджана, и мы продолжим их осуществлять», - сказал представитель Госдепа.
Что касается возможной встречи министров иностранных дел Азербайджана и Армении в США, Миллер отметил, что в случае достижения подобной договоренности, Вашингтон сделает заявление по этому поводу.