Ռուսաստանցի վերլուծաբանին մոսկովյան ԶԼՄ-երից մեկը գումարի դիմաց առաջարկել է Ադրբեջանի օգտին մեկնաբանություն տալ Հայաստանի դեմ
Ռուս տնտեսագետ, քաղաքական գործիչ, "Գլոբալիզացիայի խնդիրների ինստիտուտ" հասարակական կազմակերպության ղեկավար, ՌԴ նախագահի աշխատակազմի նախկին խորհրդական Միխայիլ Դելյագինը Facebook-ի իր էջում հայտնել է, որ ռուսական լրատվամիջոցներից մեկը մեծ գումարով առաջարկել է իրեն ադրբեջանամետ մեկնաբանություն անել հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած վերջին բախումների վերաբերյալ:
"Ռուսական մեդիան, որի հետ մեկ տարի ու կես չեմ շփվում (նրանց զառանցանքային մակարդակի լուսաբանումների պատճառով), զանգահարում է ինձ եւ առաջարկում "ձեր ուզած գումարով" մեկնաբանություն տվեք այն մասին, որ Հայաստանն է սկսել զինված բախումը Ադրբեջանի հետ ՝ նպատակ ունենալով տիրանալ նրա նավթային հանքերին։
Իմ քաղաքավարի հարցին, թե ինչու է Հայաստանը սկսել (քանի որ փետրվարին հաստատ Ադրբեջանն էր ապակայունացման հեղինակը, եւ Թուրքիայի ականջները երևում էին այդ ամենի հետևում), եւ բախման գոտում որտեղ են կոնկրետ գտնվում ադրբեջանական նավթահանքերը լրատվամիջոցի տնտեսական բաժնի խմբագիրը պատասխանում է.
"Ուղղակի այդպիսին է Բաքվի դիրքորոշումը":
Այսինքն, եթե վաղը Բաքվի դիրքորոշումը հանկարծ կայանա նրանում, որ Հայոց ցեղասպանությունը կազմակերպել են ռուսները, մոսկովյան լրատվամիջոցները փողի դիմաց ուրախությամբ կհավաքեն նման մեկնաբաններ։ Ժամանակն չէ արդյոք մաքրել մեդիադաշտը",- գրել է Դելյագինը։

Российскому экономисту московское СМИ за деньги предложило дать комментарий в пользу Азербайджана против Армении
Российский экономист, политический деятель, руководитель общественной организации «Институт проблем глобализации», бывший советник Администрации Президента РФ Михаил Делягин на своей странице в Facebook сообщил, что одно из российских СМИ за большие деньги предложило ему сделать проазербайджанский комментарий относительно последних боестолкновений на армяно-азербайджанской границе.
«Российское медиа, с которым уж года полтора не общаюсь (в силу их бредового уровня) звонит и предлагает "за деньги, которые Вы назовете" дать им комментарий о том, что Армения развязала конфликт с Азербайджаном, нацелясь на его нефтяные промыслы.
На мой вежливый вопрос, почему Армения (так как в феврале точно начинал Азербайджан, и турецкие уши торчат точно не из-под армянской шапки) и где именно в районе конфликта находятся азербайджанские нефтепромыслы (мне интересно, я вроде географию знал когда-то) аж редактор экономического отдела маськовського сми отвечает: "ну просто такова позиция Баку".
То есть, если завтра позиция Баку вдруг будет заключаться в том, что геноцид армян устроили русские, московские сми за деньги будут радостно собирать утверждающие это комменты. Не пора ли почистить медиаполяну?», - написал Делягин.