Ռոբերտ Քոչարյանը կատարեց իր ընտրությունը․ (տեսանյութ)
Քիչ առաջ Երևանի ընտրատեղամասերից մեկում իր քվեարկությունը կատարեց նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ, "Հայաստան" դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։
Քվեարկելուց հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում "Հայաստան" դաշինքի առաջնորդը նշեց, որ քվեարկել է հանուն արժանապատիվ հայության ու տնտեսական վերելքի:
Հարցին՝ ինչպե՞ս է գնահատում իր հաղթանակի շանսերը, Քոչարյանը ժպտալով հակադարձեց՝ "Կասկածո՞ւմ եք":
Ինչ վերաբերում է ապագա կառավարությունում Կարեն Կարապետյանի տեղի մասին, նա նշեց, որ նախկին վարչապետն իրենց հետ է, իսկ թե հետագայում ինչ կարգի համագործակցություն կլինի՝ դեռ չեն խոսել:
Անդրադառնալով իրենց դաշինքի վերաբերյալ հակաքարոզչական թռուցիկների տարածման փաստին, Քոչարյանն ասաց, որ դա, նախ, կոպիտ օրենքի խախտում է, բացի այդ հիշեցրեց, որ քաղաքում տեղադրված են հազարավոր տեսախցիկներ, բայց այն փաստը, որ մինչ այսօր չի հայտնաբերվել, թե դա ով է արել, մեծ կասկած է առաջացնում, որ դա արվում է իշխանության կողմից կամ նրանց ուղորդմամն:
"Եթե ոստիկանությունը շատ արագ չհայտնաբերի՝ մենք կհամարենք ու կհայտարարենք, որ դա արվում է իշխանության կողմից",- շեշտեց Ռոբերտ Քոչարյանը:

Кочарян проголосовал и выразил уверенность в своей победе
Второй президент Армении Роберт Кочарян проголосовал на одном из избирательных участков окраин столицы.
После голосования на брифинге с журналистами лидер блока "Айастан" отметил, что проголосовал во имя достойного будущего армянского народа и экономического подъема страны.
На вопрос о том, как он оценивает свои шансы на выборах, Кочарян с улыбкой ответил: "Сомневаетесь?"
Касаясь будущего кабмина и экс-премьера Карена Карапетяна, он отметил, что последний поддерживает блок «Айастан», а как они будут сотрудничать в дальнейшем, пока не обсуждали.
Говоря о распространенных против блока «Айастан» антипропагандистских листовках, Кочарян сказал, что это, во-первых, грубое нарушение закона, кроме того, напомнил, что в городе установлены тысячи видеокамер, но тот факт, что до сих пор не обнаружены «авторы» этой акции, вызывает большие сомнения относительно того, что это организовано властями.
"Если Полиция не обнаружит организаторов этой акции, мы посчитаем и заявим, что это делается с попустительства властей", - подчеркнул Роберт Кочарян.