ՌԴ նախագահի հետ մեր երկխոսությունը շատ բարձր եմ գնահատում և շատ կարևոր է․ Փաշինյան
Կան գործընկերներ, որոնք գնահատականներ ունեն, որ Ռուսաստանը Հայաստանի դեմ հիբրիդային պատերազմ է վարում։ Այս մասին Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության 7-րդ համաժողովից հետո, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ցավոք, ռուսական մի շարք հեռուստաալիքներ կամ առանձին վերցրած բանախոսներ այդպիսի տրամաբանություն զարգացնում են։ Բայց ես այդպիսի տրամաբանությամբ չեմ դիտարկում մեր հարաբերությունները։ ՌԴ նախագահի հետ մեր երկխոսությունը շատ բարձր եմ գնահատում և շատ կարևոր է։ Տրանսֆորմացիան, որը տեղի է ունենում, շատ կարևոր է և շատ կառուցողական է, որովհետև մենք քննարկում ենք բաց, ազնիվ, գործընկերային մթնոլորտում։
Եվ իմ կարծիքով բազմաթիվ խնդիրների արանքում թվում է, թե կարող էին բարդություններ առաջացնել, մենք գտել ու գտնելու ենք լուծումներ, սրա համար կարևոր է անձնական փոխվստահությունը, որ մենք ունենք ՌԴ գործընկերների հետ»,-ասել է Փաշինյանը։

Пашинян: Я очень высоко ценю диалог с президентом России
Очень существенно то взаимное доверие, которое есть у нас с российскими партнерами. Об этом сегодня, 20 сентября, на съезде партии «Гражданский договор» заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Тот диалог с президентом России, который у нас есть, я очень ценю, он очень важен. Происходящая трансформация очень важна и очень конструктивна, потому что мы проводим обсуждения в открытой, честной, партнёрской атмосфере.
И, на мой взгляд, среди множества проблем, которые, похоже, стали причиной осложнений, мы нашли и будем находить решения, и для этого важно наше личное взаимное доверие с нашими российскими партнёрами. Мы с вами сосредоточимся на позитиве и постараемся его развивать», - сказал Пашинян.