ՌԴ-ի, Թուրքիայի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների հանդիպման անցկացման օրվա եւ վայրի վերաբերյալ հստակեցում դեռ չկա
Անկարան Մոսկվայի հետ դեռ չի քննարկել Պուտինի, Էրդողանի, Ալիևի և Փաշինյանի հանդիպման առաջարկը, սակայն կան ծրագրեր: Այս մասին ՌԻԱ «Նովոստի»-ին հայտնել է Անկարայում դիվանագիտական աղբյուրը։
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ավելի վաղ ասել էր, որ հանդես է եկել ՌԴ-ի, Թուրքիայի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների քառակողմ հանդիպում անցկացնելու առաջարկով, սակայն Անկարան դեռ չի ստացել առաջարկի պատասխանը: Թուրքիայի նախագահը հայտարարել է, որ մտադիր է հարցը քննարկել ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիևի հետ:
«Հանդիպման օրը եւ վայրը որոշելու համար նախ անհրաժեշտ է բոլոր կողմերի համաձայնությունը մեր առաջարկած նախաձեռնության վերաբերյալ։ Առայժմ հարցը առաջարկի մակարդակում է, ոչ մի հստակություն», - նշել է գործակալության զրուցակիցը։

Конкретики по дате и месту проведения встречи президентов РФ, Турции, Азербайджана и Армении пока нет
Конкретики по дате и месту проведения предложенной Анкарой встречи президентов РФ, Турции, Азербайджана и Армении пока нет, необходим консенсус всех сторон, сообщает РИА Новости со ссылкой га дипломатический источник в Анкаре.
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган ранее сказал, что выступил с предложением провести четырехстороннюю встречу лидеров РФ, Турции, Азербайджана и Армении, но Анкара пока не получила ответа на предложение. Президент Турции заявлял, что намерен обсудить вопрос с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым.
«Для того чтобы определиться по дате и месту (встречи), сначала необходим консенсус всех сторон по предложенной нами инициативе. Пока вопрос на уровне предложения, никакой конкретики», - отметил собеседник агентства.