Քեոսայանը շտապում է օգնել կնոջը. Ստորագրում եմ Մարգոյի ամեն խոսքի տակ
Քիչ առաջ RT մեդիահոլդինգի ղեկավար Մարգարիտա Սիմոնյանի ամուսին, ռեժիսոր Տիգրան Քեոսայանը իր տելեգրամում գրառում է կատարել, որում հայտարարել է, որ լիովին կիսում է իր կնոջ կարծիքը Հայաստանի վերաբերյալ: Հիշեցնենք, որ Սիմոնյանը կոշտ քննադատության էր ենթարկել ՀՀ իշխանությունների ռուսական վեկտորի քաղաքականությունը և ասել, որ «Ռուսաստանը կարող է թքել Հայաստանի վրա»:
Այս առնչությամբ Հայաստանում մեծ հանրային արշավ էր սկսվել Սիմոնյանի դեմ, մարդիկ նույնիսկ պահանջում էին, որ նա փոխի հայկական ազգանունը: Եվ ահա Քեոսայանը, պաշտպանելով կնոջը, գրել է. «Անշուշտ, ես ստորագրում եմ իմ սիրելի կնոջ ՝ Մարգարիտա Սիմոնյանի յուրաքանչյուր բառի տակ ՝ ներկայիս հայաստանյան իշխանություններին ուղղված նրա ուղերձում։ Գուցե միայն "թքել" բառը փոխեի "ձեռ քաշել" արտահայտությամբ, ինչը ոչ մի կերպ չի փոխում ասվածի իմաստը։
Մարգարիտայի դիմումի հրապարակումից հետո այս օրերն ինձ գրում են սոցցանցերում։ Ոմանք հայհոյում են ինձ, պահանջում են ծեծել կնոջս, շտապ փոխել նրա ազգանունը, նույնիսկ կազմակերպել են ստորագրահավաք այս անհեթեթության համար ինչ-որ կայքում:
Մինչդեռ այս ամենը խոսում է միայն մի բանի մասին. սորոսական ծիածանագույն երիտասարդությանը Փաշինյանի գլխավորությամբ, ինչ-որ բան արդեն հաջողվել է անել իմ հինավուրց ժողովրդի մի մասի հետ։ Հայ տղամարդիկ իմ պատանեկության տարիներին և ավելի ուշ չէին կարող նման տոնով խոսել կնոջ հետ։ Ռուս-հայկական համալսարանի մի ամբողջ ռեկտոր չէր կարող այդ աստիճան անտաղանդ բառեր դասավորել այն արտահայտությունների մեջ, որոնցում այնքան բացահայտ միաձուլվում էին վախկոտությունը, դավաճանությունը և կոպտությունը։ Քանի որ նախկինում չէր կարող կիսատ-պռատ հայ տղամարդը ֆինանսավորում ստանալ մի երկրից, որի դեմ այդքան կատաղի հանդես է գալիս։ Դա անարժան կդիտվեր:
Այդ մանրադրամ զզվանքները մեծ քանակությամբ զանգեր են կատարում ինձ, դիմումներ գրում: Բայց ես ցանկանում եմ ստորագրել նրա ուրաքանչյուր բառի տակ:
Եթե ինչ-որ մեկը կարծում է, որ ես սա գրում եմ, որ պաշտպանեմ կնոջս, շտապում եմ տեղեկացնել, որ մի կին, որը կարողացել է այնքան պատկերավոր ձևակերպել ճշմարտությունը ներկայիս ռուս-հայկական հարաբերություններում եւ փաշինյանական տոտալ ստի մասին,  պաշտպանության կարիք չունի։
Իր գրառմամբ արթնացնելով հայ հասարակությանը՝ Մարգարիտան արդեն շատ ու շատ բան է արել Հայաստանի ապագայի համար։ Հենց ապագայի համար, որն այսօրվա ռազմական իրողություններում կարող է նաև չլինել։ Հիմարներին արդեն չես փրկի, իսկ խելացիները ճիշտ հասկացան. հայ ազգի՝ որպես միասնական արյունատար համակարգի ոչնչացման Փաշինյանի կուրսը, ազգային ինքնագիտակցության և աշխարհում միակ իրական դաշնակցի կորուստը հանգեցրեց Հանրապետության բուն գոյության իրական սպառնալիքի։ Եվ այստեղ բարեկամության մասին ստահոդ բառերով չես փրկվի, այստեղ արդեն քայլեր են պետք։
Փաշինյանը չի կարող կառուցողական երկխոսություն վարել Ռուսաստանի հետ։ Դրա համար չէ, որ նա վերցնում էր իշխանությունը և զոմբիացնում մարդկանց ։
Միակ հույսը հզոր հայկական բանակի վրա է, որը վաստակած հեղինակություն է ձեռք բերել հասարակության մեջ։ Բայց չեմ կարծում, որ երկու ճակատով պատերազմը, որոնցից մեկը թուրք-հայկական է, մեծ լավատեսություն է ներշնչում։

Кеосаян поспешил на помощь жене: Подписываюсь под каждым словом Маргариты
Муж главного редактора медиахолдинга RT Маргариты Симоньян, режиссер Тигран Кеосаян опубликовал заметку в своем телеграмм канале, в котором заявил, что полностью разделяет мнение своей супруги касательно Армении. Напомним, что Симоньян подвергла резкой критике российский вектор внешней политики властей РА, заверив, что «Россия может плюнуть на Армению».
Данное заявление вызвало резкий общественный резонанс в Армении, был начат сбор подписей под требованием к Симоньян сменить армянскую фамилию. И вот Кеосаян решил встать на защиту жены, в частности, написав: «Безусловно, я подписываюсь под каждым словом моей любимой женщины Маргариты Симоньян в ее обращении к нынешним армянским властям. Может, только поменял бы выражение «наплевать» на менее хлесткое «махнуть рукой», что никак не меняет смысл сказанного.
Все дни после опубликования Маргаритой своего обращения, мне пишут в соцсетях. Одни матерят меня с разной степенью таланта, требуют побить жену, срочно поменять ей фамилию, даже организовали сбор подписей за этот бред  на каком то сайте.
Потому что все это говорит только об одном: радужно-молодежной соросятне во главе с  Пашиняном что-то уже удалось сделать с частью моего древнего народа.  Армянские мужчины в годы моей юности и позже не могли разговаривать в таком тоне с женщиной. Целый ректор Российско-Армянский университета не мог  до такой степени бездарно складывать слова во фразы, в которых так явно сливались трусость, предательство и хамство. Потому что не мог раньше половозрелый армянский мужчина получать финансирование из страны, против которой так яростно выступает. Как-то недостойно это было, что ли.
Эту мелкотравчатую мерзость с лихвой компенсировало большое  количество звонков и письменных обращений с поддержкой позиции Маргариты. И желанием подписаться под каждым словом.
Если кто-то думает, что этот пост я пишу, чтобы защитить Маргариту, спешу сообщить: женщина, которая сумела так жестко и ярко сформулировать правду о нынешних российско-армянских отношениях и тотальной лжи  пашиняновской  власти, не нуждается в защите.
Возбудив своим постом армянское общество, Маргарита уже сделала для будущего Армении очень и очень много. Именно для будущего, которое в сегодняшних военных реалиях может и не наступить. Дураков уже не спасешь, а умные все правильно поняли: курс Пашиняна на уничтожение армянской нации как единой кровеносной системы, потеря национальной самоидентификации и единственного в мире настоящего союзника привело к реальной угрозе самого существования республики.  И тут  не отделаешься лживыми словами о дружбе, тут уже нужны поступки.
Пашинян не способен на конструктивный диалог с Россией. Не для этого он брал власть и зомбирует людей.
Есть надежда на сильную армянскую армию, которая завоевала заслуженный авторитет в обществе. Но, не думаю, что война на два фронта, один из которых  турецко-армянский, вселяет большой оптимизм в здравые головы.
Речь уже не идет о мелких обидах и больших претензиях, речь идет о будущем существовании самой Армении.
Есть ли это будущее с нынешним руководством Армении? На мой взгляд, нет. И не только на мой».
Отметим, что заметка Кеосаяна неотредактирована и неоткорректирована редакцией InfoPort.am, и за стилистические и грамматические ошибки редакция ответственности не несет.