Պուտինը Փաշինյանի և Ալիևի հետ բանակցություններ կանցկացնի հոկտեմբերի վերջին՝ Սոչիում․ ԶԼՄ-ներ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարող են հոկտեմբերի վերջին բանակցություններ վարել ։ Հանդիպումը, ենթադրաբար, տեղի կունենա Սոչիում, հայտնում է «Վեդոմոստի» թերթը ՝ վկայակոչելով դիվանագիտական աղբյուրին։
Աղբյուրը պատմել է, որ այդ հանդիպման մշակումն արդեն ընթանում է։ Այն սկսվել Է Աստանայում՝ ԱՊՀ գագաթնաժողովում Պուտինի ելույթից հետո, որտեղ քննարկվել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի տարածքային վեճերը:
Բանակցությունների ստույգ ամսաթիվը հայտնի չէ, սակայն ենթադրվում է, որ դրանք տեղի կունենան հոկտեմբերի վերջին օրերին ։ Որպես հանդիպման վայր դիտարկվում են Մոսկվան և Սոչին, բայց երկրորդ տարբերակն ավելի հավանական է ։
«Ամենայն հավանականությամբ, ընտրությունը կընկնի Սոչիի վրա», - ասել է պարբերականի զրուցակիցը։
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ Պուտինը ԱՊՀ երկրների գագաթնաժողովի ընթացքում Ալիևին և Փաշինյանին առաջարկել է հանդիպել Ռուսաստանում ։ Նրա խոսքով ՝ իրենք կարող են համաձայնեցնել ամսաթիվը եւ բանակցությունների համար ընտրել Մոսկվան, Սանկտ Պետերբուրգը, Սոչին կամ ցանկացած այլ քաղաք:

Путин, Алиев и Пашинян проведут переговоры в Сочи։ «Ведомости»
Президент России Владимир Путин, азербайджанский лидер Ильхам Алиев и премьер-министр Армении Никол Пашинян могут в конце октября провести переговоры. Встреча, предположительно, пройдет в Сочи, сообщает газета «Ведомости» со ссылкой на дипломатический источник.
Он рассказал, что проработка этой встречи уже ведется, она началась после выступления Путина на саммите СНГ в Астане, где обсуждались территориальные споры Армении и Азербайджана.
Точная дата переговоров не называется, но предполагается, что они состоятся в последних числах октября. В качестве места встречи рассматриваются Москва и Сочи, но второй вариант более вероятен.