ՊԲ-ն խոցել է հակառակորդի 3 ուղղաթիռ, շուրջ 20 ԱԹՍ, 30 տանկ և ՀՄՄ. ԱՀ ՊՆ նախարարի տեղակալ
Ադրբեջանի Հանրապետության հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները՝ մոտոհրաձգային և զրահատանկային ստորաբաժանումների ուղեկցությամբ անցել են լայնածավալ հարձակման Արցախի հարավային, հյուսիսային և հարավ-արևելյան ուղղություններով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին ասաց ԱՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը:
«Այս պահին դեռ ընթանում են թեժ մարտեր ամբողջ նշված ճակատներով»,- ասաց Գրիգորյանը:
ԱՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալի խոսքով՝ հակառակորդը ունի կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի մեծ կորուստներ:
«Ճշտված տվյալներով՝ Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները, կիրառելով հակաօդային պաշտպանության միջոցներ, կարողացել են խոցել 3 ուղղաթիռ, շուրջ 20 ԱԹՍ, այդ՝ թվում հարվածային, 30 տանկ և հետևակի մարտական մեքենաներ»,-ասաց Գրիգորյանը:

Армия обороны НКР сбила 3 вертолета противника, около 20 БПЛА,30 танков и БМП: Заместитель министра обороны Республики Арцах
Армия обороны НКР сбила 3 вертолета противника, около 20 БПЛА,30 танков и БМП. Об этом на пресс-конференции сообщил заместитель министра обороны Республики Арцах Артур Саркисян.
«На данный момент все еще идут ожесточенные бои по всем фронтам», - сказал Григорян.
По словам заместителя министра обороны Республики Арцах, противник понес большие потери в живой силе и бронетехнике.
"По уточненным данным, подразделения Армии обороны, применив средства противовоздушной обороны, смогли сбить 3 вертолета, около 20 БПЛА, в том числе ударных, 30 танков и пехотных боевых машин", - сказал Григорян.