Փաշինյանը Պուտինին է ներկայացրել ՀՀ եւ ԱՀ սահմանին տիրող ներկայիս իրավիճակը
Այսօր վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջեւ տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց:
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է ՀՀ եւ ԱՀ սահմանին տիրող ներկայիս իրավիճակը՝ ընդգծելով, որ ադրբեջանական ուժերը, հակառակ միջազգային իրավունքի բոլոր նորմերի, խախտել են Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքը:
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը շնորհակալություն է հայտնել այս օրերին ՌԴ կողմից ներդրվող ջանքերի համար, որոնք ուղղված են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդմանը:
Զրուցակիցները միակարծիք են եղել իրավիճակի հանգուցալուծման ճանապարհների եւ դրա մեթոդաբանության շուրջ:

Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян провел сегодня телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
Никол Пашинян представил текущую ситуацию на границе между Республикой Армения и Азербайджаном, подчеркнув, что азербайджанские силы, вопреки всем нормам международного права, нарушили суверенную территорию Республики Армения.
Исполняющий обязанности премьер-министра Республики Армения поблагодарил за предпринимаемые в эти дни Россией усилия, направленные на укрепление мира и стабильности в регионе.