Փաշինյանը հայտնեց, որ ԻԼԻՊ-ի գրոհայինների շաքերում մեծ թվով ադրբեջանցիներ կան
ՀԱՊԿ երկրները պետք է ելնեն ոչ միայն Հայաստանի անվտանգությունից, այլեւ ապահովեն սեփական անվտանգությունը: Այս մասին ԱԺ նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով ՀԱՊԿ մի շարք անդամ երկրների կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու վերաբերյալ պատգամավորների հարցերին:
Վարչապետը նշեց, որ Հայաստանի իշխանությունները տեղեկություն ունեն այն մասին, որ ԻԼԻՊ-ի գրոհայինների շաքերում մեծ թվով Ադրբեջանի քաղաքացիներ կան:
«Եթե նրանց ձեռքերն արձակեն ու այս երկրում ապաստան տրամադրեն, զինյալների համար ավելի հեշտ կլինի իրենց գործունեությունը ծավալել ամբողջ տարածաշրջանում՝ ամենատարբեր ուղղություններով: Մեր գործընկերները պետք է քննարկեն այս հարցը: ՀԱՊԿ երկրները պետք է ելնեն ոչ միայն Հայաստանի անվտանգությունից, այլեւ ապահովեն սեփական անվտանգությունը»,- նշեց Փաշինյանը:

Пашинян сообщил, что  среди боевиков ИГ - много азербайджанцев
Страны ОДКБ должны исходить не только из безопасности Армении, но и обеспечить собственную безопасност. Об этом на заседании Национального Собрания Армении заявил премьер-министр Никол Пашинян, отвечая на вопросы депутатов о продаже оружия Азербайджану рядом стран-членов ОДКБ.
Премьер-министр отметил, что у властей Армении есть информация о том, что среди боевиков ИГ – много граждан Азербайджана.
«Если им предоставят убежище в этой стране, боевикам будет легче развернуть свою деятельность во всем регионе в самых разных направлениях. Страны ОДКБ должны исходить не только из безопасности Армении, но и обеспечить собственную безопасность. Они должны обсудить эти угрозы», - отметил Пашинян.